Czarter pętla żuławska

Czarter Pętla Żuławska

Czarter jachtów na Zalewie Wiślanym pozwala zwiedzić Szlak Pętli Żuławskiej w tym szlaki wodne  między innymi Wisły, Szkarpawy, Wisły Królewieckiej, Nogatu, Kanału Jagiellońskiego i rzeki Elbląg. To propozycja dla osób preferujących pływanie urokliwymi kanałami i rzekami, obserwacje nieskażonej cywilizacją wodnej przyrody tego obszaru oraz zwiedzanie ciekawych miejsc. Koniecznym przestaniem na trasie jest przystań w Malborku i zwiedzanie zamku krzyżackiego. Dalej przez cztery śluzy: Michałowo, Rakowiec, Szonowo i Bała Góra dopłyniesz do Wisły. Teraz musisz zdecydować – czy wrócić Szkarpawą z powrotem na Zalew Wiślany czy popłynąć do Zatoki Gdańskiej.

O Pętli Żuławskiej najlepiej poczytać na oficjalnej stronie: petla-zulawska.pl

Tu zacytujemy tylko fragmenty:

Pętla Żuławska to atrakcyjna turystycznie i przyrodniczo droga wodna łącząca ze sobą szlaki wodne Wisły, Martwej Wisły, Szkarpawy, Wisły Królewieckiej, Nogatu, Wisły Śmiałej, Wielkiej Świętej – Tugi, Motławy, Kanału Jagiellońskiego, rzeki Elbląg i Pasłęki, a także wody Zalewu Wiślanego. To 303 km niezapomnianej przygody, którą można przeżyć płynąc kajakiem, jachtem, łodzią motorową lub hausbotem. Warto zaznaczyć, że Pętla Żuławska to także element Międzynarodowej Drogi Wodnej E 70 biegnącej z Rotterdamu, przez berliński węzeł śródlądowych dróg wodnych, północną Polskę, do Kaliningradu, a dalej drogą wodną Niemna (Pregołą i Dejmą do Kłajpedy).

[…] Oprócz szlaków wodnych zgromadzonych wokół delty Wisły i infrastruktury dla turysty wodnego, Pętla Żuławska łączy ze sobą liczne atrakcje związane z dziedzictwem kulturowym Żuław Wiślanych. To obszar niezwykle bogaty w unikatowe w skali kraju obiekty historyczne: zamki gotyckie czy domy podcieniowe, a także zabytki hydrotechniczne: mosty zwodzone czy śluzy. Obszar Pętli Żuławskiej to bez wątpienia miejsce wypoczynku, aktywnej rekreacji, niezwykłych krajobrazów i fascynującej przyrody.

Sezon na Pętli Żuławskiej trwa od ostatniej soboty kwietnia do ostatniej niedzieli października. W tym okresie cała infrastruktura jest czynna. Mariny od godziny 8:00 do 20:00 mają obsługę na miejscu. Mosty zwodzone i śluzy po szczycie sezonu są otwierane rzadziej.

Dane kontaktowe

  • www.czarter-zalew -wislany.pl
  • 601 255 533
  • kontakt@czarter-zalew-wislany.pl

Media społecznościowe

Znajdź nas na Facebook

Sprawdź nas na Google

Masz pytanie? Napisz!

Realizacja: Template design