Porty i przystanie – KEJA

Porty i przystanie Zalewu Wiślanego

Na Zalewie Wiślanym jest kilka portów i przystani gdzie możemy zacumować i prostu odpocząć lub spędzić czas gdy nie ma pogodny na żaglowanie. Szczególnie polecamy Krynicę Morską – największy port na Mierzei Wiślanej ale również Katy Rybackie – uroczą i nowoczesną przystań. Do odwiedzenia i odpoczynku jest również port rybacki w Piaskach , marina Nowa Pasłęka zlokalizowana przy granicy z Federacją Rosyjską, port z posterunkiem celnym we Fromborku oraz Tolkmicko, Suchacz i Nadbrzeże.

Często nazywana jest stolicą Zalewu Wiślanego i jest również największym portem jachtowym na Zalewie Wiślanym. Krynica zaprasza na czyste piaszczyste plaże, posiada zaplecze gastronomiczne i handlowe, rozwiniętą bazę noclegową. Warto szczególnie zwiedzić latarnie morską i rozkoszować się widokami Zalewu Wiślanego jak również i Zatoki Gdańskiej.
Krynica Morska ma dwa odrębne porty: port rybacki (dostępny również dla jachtów) oraz port jachtowy z pirsem pasażerskim dla statków żeglugi turystycznej. Pirs pasażerski rozdziela port jachtowy na dwie części: starą (Stary Port – dziś nieczynny) i nową (basen jachtowy). Kilka lat temu, w pierwszym etapie programu „Pętla Żuławska” port jachtowy został zmodernizowany i rozbudowany. Żeglarze mają dziś do dyspozycji największy na Zalewie Wiślanym basen jachtowy z pływającymi pomostami i zapleczem sanitarnym. Do portu można spokojnie zawijać nawet dużymi jachtami gdyż prowadzi do niego głęboki na 2,5 m tor podejściowy. Dostępna jest również sieć wodno-kanalizacyjna i przyłącza energetyczne. W przyszłości jest planowana dalsza rozbudowa portu jachtowego oraz pirsu pasażerskiego.

Kąty Rybackie to nieduża osada rybacka, o której pierwsze wzmianki sięgają aż 1643 roku. Pierwsi turyści zaczęli odwiedzać Katy Rybackie jeszcze okresie międzywojennym i szybko docenili turystyczne walory tej miejscowości. W Kątach jest klimatyczny port morski po stronie Zatoki Gdańskiej oraz zmodernizowany kilka lat temu w programu „Pętla Żuławska” port jachtowy po stronie Zalewu Wiślanego. Stanowiska postojowe dla jachtów są wyposażone w sieć wodną, przyłącza elektryczne i oświetlenie.

Osobliwością regionu jest rezerwat przyrody z gniazdowiskiem kormorana czarnego, który jest częścią Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Przy głównej ulicy znajdziemy Muzeum Zalewu Wiślanego gdzie możemy obejrzeć między innymi w pełni wyposażony oryginalny warsztat szkutniczy.
Z Kątów Rybackich można wyruszyć na rodzinny rejs statkiem turystycznym po Zalewie Wiślanym jak również popłynąć do delty Szkarpawy i Nogatu. Oferta noclegowa jest dość bogata i zawiera ponad 1800 miejsc noclegowych.

Dane kontaktowe

  • www.czarter-zalew -wislany.pl
  • 601 255 533
  • kontakt@czarter-zalew-wislany.pl

Masz pytanie? Napisz!

Realizacja: Template design