Szlaki wodne Pętli Żuławskiej

O Pętli Żuławskiej najlepiej poczytać na oficjalnej stronie: petla-zulawska.pl 

Tu zacytujemy tylko fragmenty:

Pętla Żuławska to atrakcyjna turystycznie i przyrodniczo droga wodna łącząca ze sobą szlaki wodne Wisły, Martwej Wisły, Szkarpawy, Wisły Królewieckiej, Nogatu, Wisły Śmiałej, Wielkiej Świętej – Tugi, Motławy, Kanału Jagiellońskiego, rzeki Elbląg i Pasłęki, a także wody Zalewu Wiślanego. To 303 km niezapomnianej przygody, którą można przeżyć płynąc kajakiem, jachtem, łodzią motorową lub hausbotem. Warto zaznaczyć, że Pętla Żuławska to także element Międzynarodowej Drogi Wodnej E 70 biegnącej z Rotterdamu, przez berliński węzeł śródlądowych dróg wodnych, północną Polskę, do Kaliningradu, a dalej drogą wodną Niemna (Pregołą i Dejmą do Kłajpedy).

[…] Oprócz szlaków wodnych zgromadzonych wokół delty Wisły i infrastruktury dla turysty wodnego, Pętla Żuławska łączy ze sobą liczne atrakcje związane z dziedzictwem kulturowym Żuław Wiślanych. To obszar niezwykle bogaty w unikatowe w skali kraju obiekty historyczne: zamki gotyckie czy domy podcieniowe, a także zabytki hydrotechniczne: mosty zwodzone czy śluzy. Obszar Pętli Żuławskiej to bez wątpienia miejsce wypoczynku, aktywnej rekreacji, niezwykłych krajobrazów i fascynującej przyrody.


Sezon na Pętli Żuławskiej trwa od ostatniej soboty kwietnia do ostatniej niedzieli października. W tym okresie cała infrastruktura jest czynna. Mariny od godziny 8:00 do 20:00 mają obsługę na miejscu. Mosty zwodzone i śluzy po szczycie sezonu są otwierane rzadziej.


Po więcej informacji zapraszamy na stronę Pętli Żuławskiej

Powrót na stronę Keja Czarter Zalew Wiślany

Czarter Zalew Wiślany Czarter Jachtu Na Zalewie Wiślanym Czarter Jachtu Żeglowanie Na Zalewie Wiślanym Żeglowanie